آموزش نصب وردپرس همراه با فیلم

تصویری موجود نیست

sajjad

همان طور که می‌دانید سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از محبوب‌ترین سایت‌ سازهای رایگان است. بیش از ۳۳ درصد تمامی وبسایت‌های موجود در اینترنت توسط این CMS ساخته شده‌اند. اصلی‌ترین دلیل پرکاربرد بودن وردپرس سادگی نصب و استفاده از آن است. همین امر باعث می‌شود تمامی افراد چه آماتور و حرفه‌ای بتوانند از آن استفاده کنند. به همین خاطر در این مطلب از استودیو بهتر قصد داریم که به آموزش نصب وردپرس بپردازیم.

وردپرس به دلیل مراحل نصب آسان شناخته شده است. تحت هر شرایطی نصب وردپرس بیشتر از ۵ دقیقه طول نمی‌کشد. از طرفی بسیاری از سرویس دهنده‌های هاست ابزارهایی را جهت نصب خودکار وردپرس به کاربران پیشنهاد می‌دهند.

این کار نصب این CMS را آسان‌تر هم می‌کند. به طور کلی برای نصب وردپرس فقط چند کلیک لازم است. در اینجا نصب وردپرس به صورت دستی و همچنین با استفاده از نرم افزار را آموزش می‌دهیم. قبل از هر چیز پیش نیازهای آموزش نصب وردپرس را بررسی می‌کنیم.

پیش نیازهای نصب وردپرس

برای أموزش نصب وردپرس به یکسری پیش نیازها احتیاج دارید. هر وبسایتی برای شروع کار به دامنه و هاست نیاز دارد.

هاست: فضایی است که محتوای وبسایت‌تان را میزبانی می‌کند و ظرفیت آن با توجه به نیاز کاربران می‌تواند متفاوت باشد. زمانی که در حال خرید هاست هستید حتما توجه داشته باشید که سرویس خریداری شده از موارد زیر پشتیبانی می‌کند:

 • PHP نسخه 7.3 یا بالاتر
 • MySQL نسخه 5.6 یا بالاتر – MariaDB نسخه 10.1 یا بالاتر
 • پشتیبانی از HTTPS

این‌ها پیش نیازهایی هستند که در وبسایت رسمی وردپرس به آن‌ها اشاره شده است. توسعه دهندگان وردپرس توصیه می‌کنند برای نصب وردپرس از سرور آپاچی و Nginx استفاده کنید. البته هر سروری که از PHP و MySQL پشتیبانی کند گزینه مناسبی است.

با اینکه ممکن است مراحل نصب وردپرس با نسخه‌های پایین‌تر PHP و MySQL به مشکل برنخورد، اما این نسخه‌ها دیگر امنیت کافی برای وبسایت فراهم نمی‌کنند. پس ممکن است وبسایت در معرض خطر قرار بگیرد. برای اینکه این خطر احتمالی برایتان دردسر ساز نشود بهتر است به سراغ نسخه‌های جدیدتر بروید.

دامنه: دامنه همان آدرس وبسایت است. این نام می‌تواند اسمی مرتبط با کسب و کار مورد نظر باشد. همچنین اغلب افراد که وبسایت‌های شخصی دارند از نام خودشان برای دامنه استفاده می‌کنند.

آموزش نصب وردپرس به صورت دستی

اگر قصد دارید که نصب وردپرس را به صورت دستی انجام دهید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

دانلود فایل‌های اصلی

اولین قدم در نصب وردپرس دانلود فایل‌های اصلی وردپرس است. برای دانلود فایل‌های نصب کافی است به وبسایت رسمی وردپرس بروید.

 • اگر که قرار است وردپرس را روی یک سرور ریموت بارگذاری کنید، بعد از دانلود فایل‌های نصب آن را از حالت فشرده خارج کنید.
 • اما اگر قرار است از یک برنامه FTP استفاده کنید، نیازی نیست که فایل‌ها از حالت فشرده سازی شده خارج شوند.
 • اگر که به هسته سرور دسترسی دارید و استفاده از کنسول برایتان ساده‌تر است، برای دانلود مستقیم وردپرس روی وب سرور از wget استفاده کنید.

wget https://wordpress.org/latest.tar.gz

        سپس برای اینکه فایل مورد نظر را از حالت فشرده خارج کنید از دستور زیر استفاده کنید:

tar -xzvf latest.tar.gz

فایل‌های وردپرس در پوشه‌ای به اسم وردپرس Extract می‌شوند. درست در مسیری که latest.tar.gz دانلود شده است.

ایجاد دیتابیس و کاربر

زمانی که هاست خود را خریداری می‌کنید عموما یک پایگاه داده وردپرس برایتان تنظیم شده است. برای اینکه مطمئن شوید اینطور است، کافی است با سرویس دهنده هاست تماس بگیرید. در غیر این صورت اگر نیاز است که دیتابیس و کاربر را به صورت دستی ایجاد کنید، به خواندن ادامه دهید.

در اینجا به آموزش ایجاد دیتابیس و کاربر با استفاده از PHPMyAdmin می‌پردازیم. اگر که به دنبال ایجاد دیتابیس و کاربر برای ابزارهای دیگری مانند Plesk یا cPanel هستید به این مقاله مراجعه کنید. تمام این موارد در وبسایت رسمی وردپرس به سادگی توضیح داده شده‌اند.

اگر که فقط یک دیتابیس در دست استفاده دارید، می‌توانید وردپرس را بر روی آن نصب کنید. فقط مطمئن شوید پیشوند مناسبی برای جداول آن انتخاب شده است.

در اینجا آموزش ایجاد دیتابیس و کاربر در PHPMyAdmin نسخه 4.4 به بعد را مشاهده می‌کنید. به همین خاطر ممکن است در حین نصب با رابط کاربری متفاوتی روبرو شوید.

 1. از کنترل پنل هاست روی PHPMyAdmin کلیک کنید. با این کار وارد فضای برنامه می‌شوید.
 2. در این صفحه از نوار ابزار بالایی روی Database کلیک کنید. سپس روی Create one کلیک کنید.
 3. در مرحله بعدی برای دیتابیس باید یک نام انتخاب کنید. این نام می‌تواند هر چیزی باشد. اما پیشنهاد می‌کنیم که این نام با نام کاربری و یک زیرخط شروع شود. سپس از منوی collation گزینه utf8_ را انتخاب کنید.
 1. بعد از ساخت دیتابیس باید یک کاربر هم ایجاد کنید. برای این کار ابتدا بر روی آیکون PHPMyAdmin در بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید. سپس از نوار ابزار بالایی بر روی Users کلیک کنید.
 2. Add User را از پایین صفحه انتخاب کنید.
 3. یک نام کاربری انتخاب کنید. WordPress گزینه مناسبی است. البته که می‌توانید هر نام دلخواهی را انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید از منوی کشویی گزینه Use Text field انتخاب شده است.
 4. در مرحله بعد باید یک رمز عبور برای این نام کاربری تعیین کنید. باز هم مطمئن شوید که Use text field انتخاب شده است. برای انتخاب رمز عبور ایمن بهتر است ترکیبی از کاراکتر، حرف، عدد و … باشد.
 5. این نام کاربری و رمز عبور را در جایی یادداشت و ذخیره کنید.
 6. تمامی گزینه‌های بخش Global privileges را در حالت پیش فرض بگذارید و تغییر ندهید.
 7. بر روی Go کلیک کنید.
 8. به صفحه Users برگردید. در اینجا بر روی آیکون Edit privileges در زیر کاربری که ایجاد کرده‌اید کلیک کنید.
 9. در بخش Database-specific privileges  بر روی دیتابیس ساخته شده که در زیر بخش Add privileges to the following database قرار دارد بروید. سپس بر روی Go کلیک کنید.
 10. بعد از بارگذاری مجدد صفحه بر روی check all و سپس Go کلیک کنید.
 11. .بعد از این مراحل نام هاست در بالای صفحه بعد از Server: ظاهر می‌شود.

تنظیم wp-config.php

مرحله بعدی در نصب وردپرس به صورت دستی تنظیم فایل wp-config.php است. در این مرحله باید اطلاعات مربوط به دیتابیس را به وردپرس گزارش دهید.

به پوشه‌ای که فایل‌های وردپرس را Extract کرده‌ بودید بروید. در اینجا به دنبال فایل wp-config-sample.php بگردید. نام این فایل را به wp-config.php تغییر دهید. فایل را باز کنید و در زیر بخش

// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //

اطلاعات مربوط به دیتابیسی که ساخته‌اید را وارد کنید.

 • DB_NAME: نام دیتابیس را وارد کنید.
 • DB_USER: نام کاربری که ایجاد کرده‌اید را وارد کنید.
 • DB_PASSWORD: رمز عبوری که انتخاب کرده‌اید را تایپ کنید.
 • DB_HOST: نام هاستی که در مرحله ۲ تعریف کرده‌اید. عموما اسم هاست localhost است.
 • DB_CHARSET: در اینجا باید مجموعه کاراکتر دیتابیس را وارد کنید. این گزینه را بدون تغییر بگذارید.
 • DB_COLLATE: این مقدار را خالی بگذارید.

سپس در زیر این بخش باید مقدار Secret value را وارد کنید.

  * Authentication Unique Keys and Salts.

در نهایت هم فایل مورد نظر را ذخیره کنید.

آپلود فایل‌ها

مرحله بعدی آپلود فایل‌های وردپرس است. در این مرحله باید تصمیم بگیرید که وبسایت‌تان در کدام مسیر بارگذاری شود.

 • در مسیر اصلی – example.com
 • در یک پوشه – example.com/blog

بارگذاری فایل‌ها در مسیر اصلی

اگر که قصد دارید تمامی فایل‌های را به وب سرور انتقال دهید از یک حساب FTP استفاده کنید. فقط کافی است تمامی محتوای پوشه wordpress را در root directory بارگذاری کنید.

اگر که فایل‌ها در وب سرور قرار دارند و قصد دارید که با استفاده از Shell وردپرس را نصب کنید باید محتوای وردپرس را – به جز خود دایرکتوری در root directory آپلود کنید.

بارگذاری فایل‌ها در یک پوشه

اگر قصد دارید که فایل‌های در ساب‌دیرکتوری بارگذاری کنید، نام پوشه WordPress را به یک نام دیگر تغییر دهید. سپس با استفاده از FTP فایل‌ها را در root هاست‌تان آپلود کنید.

اجرای صفحه نصب

مرحله آخر در نصب وردپرس اجرای فایل‌های نصب است.

اگر فایل‌ها در روت آپلود شده‌اند به این آدرس بروید:

http://example.com/wp-admin/install.php

اگر فایل‌ها در ساب دایرکتوری آپلود شده‌اند به این آدرس بروید:

http://example.com/blog/wp-admin/install.php

بعد از اینکه این آدرس را مرورگر باز کنید باید اطلاعات مربوط به دیتابیس را وارد صفحه کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات روی submit کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید. در این صفحه باید اطلاعاتی از قبیل عنوان سایت، رمز عبور، نام کاربر و … را وارد کنید. در آخر بر روی install WordPress کلیک کنید.

اگر که مراحل نصب را به درستی طی کرده باشید به صفحه لاگین وردپرس ریدایرکت می‌شوید.

آموزش نصب وردپرس با استفاده از Softaculous

یکی از نرم افزارهای نصب خودکار وردپرس برنامه Softaculous است. این نرم افزار یکی از برنامه‌های محبوب جهت نصب برنامه‌های وب از قبیل وردپرس است.

برای شروع به کنترل پنل هاست‌تان (cPanel) وارد شوید. در اینجا به دنبال WordPress Installer یا Softaculous بگردید. با کلیک بر روی هر کدام برنامه Softaculous باز می‌شود.

برای ادامه روی تب Install کلیک کنید.

در مرحله بعدی باید انتخاب کنید که وردپرس کجا نصب شود. باید بین پروتکل http و https یکی را انتخاب کنید.

بعد از این باید نام دامین را انتخاب کنید. اکثر کاربران وردپرس را روی مسیر اصلی هاست نصب می‌کنند. برای مثال example.com. در این حالت باید مطمئن شوید in directory خالی باشد. سپس کمی صفحه را به پایین بکشید تا به بخش تنظیمات سایت برسید.

در این بخش باید عنوان و توضیحات وبسایت را وارد کنید. فراموش نکنید که این مقادیر بعدها هم قابل تغییر هستند. سپس نام ادمین، پسورد و ایمیلی برای وردپرس انتخاب کنید.

این برنامه برای Username و Password به صورت خودکار مقادیری را جایگذاری می‌کند. البته که می‌توانید این مقادیر را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

مطمئن شوید که در بخش Email مقدار درستی را وارد کرده‌ باشید. این ایمیل زمانی که رمز عبور وردپرس را فراموش کنید به دردتان می‌خورد.

در نهایت روی Install کلیک کنید تا مراحل نصب آغاز شود.

بعد از پایان نصب یک پیغام موفقیت آمیز برایتان ظاهر می‌شود. همچنین در این صفحه یک لینک جهت دسترسی به کنترل پنل وردپرس برایتان ظاهر می‌شود.

آموزش نصب وردپرس با استفاده از QuickInstall

برنامه QuickInstall یکی دیگر از نرم افزارهای نصب خودکار وردپرس است. این برنامه توسط بسیاری از کمپانی‌ها مانند HostGator استفاده می‌شود. در اینجا از cPanel برای نصب وردپرس استفاده می‌کنیم

ابتدا به حساب cPanle لاگین کنید. سپس صفحه را به پایین بکشید تا به بخش software برسید. در اینجا روی آیکون QuickInstall کلیک کنید.

در صفحه بعدی بر روی WordPress کلیک کنید تا مراحل نصب وردپرس آغاز شود.

در صفحه بعدی از منوی کشویی دامنه خودتان را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی اطلاعات وبسایت مانند عنوان، نام ادمین، رمز عبور و ایمیل را وارد کنید.

بعد از وارد کردن این اطلاعات بر روی Install کلیک کنید تا نصب وردپرس شروع شود.

بعد از نصب پیغام زیر برایتان ظاهر می‌شود. در آخر برای لاگین به داشبورد وردپرس بر روی Login کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس با استفاده از Fantastico

برای نصب وردپرس با استفاده از Fantastico از کنترل پنل هاست‌تان به بخش Software  بروید. در اینجا بر روی آیکون Fantastico کلیک کنید.

در صفحه باز شده در سمت چپ از بین برنامه‌های وب روی Blogs کلیک کنید. در اینجا اسم WordPress را مشاهده می‌کنید. بعد از انتخاب وردپرس بر روی Install کلیک کنید.

سپس روی Click here to Install WordPress کلیک کنید. به تصویر بالا دقت کنید.

در صفحه بعدی باید اطلاعات وبسایت را وارد کنید. اول باید دامین وبسایت را انتخاب کنید.

در زیر بخش Administrator Details باید اطلاعات مربوط به Admin را وارد کنید. در نهایت بر روی Submit کلیک کنید.

بعد از این کار Fantastico شروع به نصب وردپرس می‌کند. بعد از پایان نصب با یک پیغام موفقیت آمیز مواجه می‌شوید. همین، این تمام کاری است که باید انجام دهید.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

نصب وردپرس روی لوکال هاست این امکان را فراهم می‌کند که بدون خرید دامنه و هاست، سایت خود را راه اندازی کنید. سپس بعد از تکمیل شدن سایت آن را منتشر کنید.   

لوکال هاست به معنی میزبانی محلی است. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت که لوکال هاست فضای سرور را در کامپیوترتان شبیه سازی می‌کند. بدون اینکه نیاز باشد به یک سرور واقعی-پولی دسترسی داشته باشید.

برای نصب وردپرس روی لوکال هاست باید یکی از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز از جمله XAMPP را نصب کنید و مراحل بالا را برای نصب دستی وردپرس انجام دهید.

در مطلب دیگری از استودیو بهتر آموزش نصب وردپرس بر روی لوکال هاست را به طور کامل و قدم به قدم بررسی کرده‌ایم.

آموزش نصب وردپرس چند سایته

وردپرس چند سایته یکی از قابلیت‌های وردپرس است که در سال ۲۰۱۰ معرفی شد. به طور خلاصه با استفاده از این قابلیت می‌توانید فقط با یکبار نصب وردپرس چندین سایت داشته باشید و به راحتی آن‌ها را مدیریت کنید.

در این حالت تمام وب‌سایت‌ها از یک شبکه تغذیه می‌کنند. یک پایگاه داده دارند که در آن هر سایت جداول جداگانه مربوط به خود را دارد. به علاوه پلاگین‌ها و قالب‌های آن‌ها نیز مشترک هستند.

ادمین شبکه از طریق یک داشبورد قادر به مدیریت پلاگین‌ها و قالب‌های تمام سایت‌ها است. به علاوه می‌توانید برای سایت‌های مختلف از زیردامنه‌های زیر مجموعه یک دامنه و تحت یک سرور استفاده کرد.

برای دسترسی به آموزش نصب وردپرس چند سایته کافی است مطلب ما در این مورد را مطالعه کنید.

مهمترین پلاگین‌های وردپرس برای شروع

بعد از اینکه وردپرس را با موفقیت و بدون خطا نصب کرده‌اید وقت آن است که شروع به کار کنید. یکی از اقدامات حیاتی بعد از نصب وردپرس، فعال‌سازی برخی از پلاگین‌های وردپرس است. در ادامه مطلب به برخی از بهترین افزونه‌های وردپرس برای شروع اشاره می‌کنیم.

اکیسمت

اولین افزونه‌ای که بعد از نصب وردپرس باید دانلود کنید افزونه اکیسمت است. این افزونه موظف به تشخیص محتوا و دیدگاه‌های اسپم وبسایت است. دیدگاه‌هایی که توسط ربات‌ها نوشته شده‌اند، همگی به پوشه اسپم منتقل می‌شوند. برای اینکه از دست دیدگاه‌های اسپم وبسایتتان راحت شوید بهترین افزونه همین پلاگین است.

یواست سئو

ساخت وبسایت فقط به گذراندن مراحل نصب وردپرس خلاصه نمی‌شود. کار اصلی زمانی آغاز می‌شود که قرار است در وبسایت محتوایی منتشر کنید.

اگر به دنبال انتشار محتوای با کیفیت هستید و قصد دارید رتبه بندی وبسایتتان در رنکینگ گوگل را بهبود ببخشید، بهترین افزونه برای این کار یواست سئو است. با استفاده از این افزونه می‌توانید بخش تکنیکی مربوط به سئو را مدیریت کنید. یواست سئو بهترین افزونه سئو وردپرس است.

Yet another Related Posts Plugin

برای نمایش مطالب مرتبط در وردپرس افزونه‌های بسیاری وجود دارد که Yet another Related Posts Plugin یکی از بهترین انتخاب‌هاست. این افزونه در دو نسخه پولی و رایگان ارائه می‌شود. در نسخه رایگان به برخی از امکانات پایه افزونه دسترسی دارید. برای مثال نمایش صفحات، پست‌ها و پست تایپ‌های مرتبط که در سایت قرار دارند.

بدون شک در نسخه Pro قابلیت‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

W3 total cache

یکی از افزونه‌ها برای بهبود عملکرد وبسایت و افزایش سرعت بارگذاری افزونه W3 total cache است. اینکه وبسایت‌تان ترافیک بالایی دارد به این معنی نیست که باید سرعت بارگذاری طولانی داشته باشد. افزونه W3 total cache کمک می‌کند که این مشکلات را مدیریت کنید.

UpDraftPlus

یکی از اقداماتی ضروری در نگهداری از وردپرس، تهیه نسخه بکاپ از وبسایت است. این کار زمانی آسان می‌شود که یک افزونه مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان وجود داشته باشد.

افزونه UpDraftPlus یکی از بهترین گزینه‌هاست. در واقع این افزونه معروف‌ترین افزونه جهت تهیه نسخه بکاپ از وبسایت است. با این افزونه می‌توانید نسخه بکاپ را در دراپ باکس یا گوگل درایو آپلود کنید.

سوالات متداول

بهترین هاست وردپرس

اکثر کاربران در زمان راه اندازی و نصب وردپرس به دنبال بهترین هاست هستند. در ادامه به دو مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

Bluehost

بلوهاست جز بزرگترین سرویس دهنده‌های هاست در جهان است. کیفیت و پشتیبانی عالی این سرویس باعث شده است که جز بهترین‌ها باشد. از جمله امکانات بلوهاست می‌توان به فضا و ترافیک نامحدود، دامنه رایگان در هنگام خرید اکانت جدید و… اشاره کرد.

SiteGround

SiteGround هم یکی دیگر از سرویس دهنده‌های هاست در سطح جهانی است. شهرت این کمپانی به دلیل خدمات نامحدودی است که به کاربران ارائه می‌دهد. همچنین قیمت‌ سرویس‌های این شرکت نسبت به دیگر کمپانی‌ها به صرفه‌تر است.

تغییر زبان وردپرس

همان طور که می‌دانید وردپرس به صورت پیش فرض با زبان انگلیسی راه اندازی می‌شود. اما وردپرس یک پلتفرم جهانی است و یک تیم قوی آن را به تمام زبان‌های دنیا ترجمه کرده‌اند. پس می‌توانید به راحتی زبان وردپرس را تغییر دهید.

به طور معمول از داشبورد وردپرس و در مسیر Settings -> General می‌توانید زبان وردپرس را تغییر دهید. اما اگر زبان مورد نظر در لیست زبان‌های وردپرس موجود نباشد چطور؟ جای هیچ نگرانی نیست. زیرا می‌توانید فایل زبان مورد نظرتان را به صورت دستی به وردپرس اضافه کنید.

از کنترل پنل هاستتان پوشه wp-content را باز کنید. در این پوشه یک پوشه دیگر به اسم languages ایجاد کنید. در این جا فایل .mo و .po زبان مورد نظر را بارگذاری کنید.

برای دانلود این فایل‌ها به این آدرس بروید. فایل دانلود شده را از حالت فشرده سازی خارج کنید و در مسیر /wp-content/languages/ آپلود کنید.

سپس خط زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define(‘WPLANG’,’fr_FR’);

به ازای مقدار fr_FR کد زبان و کشور خودتان را وارد کنید(در آدرس بالا می‌توانید این کدها را پیدا کنید). در نهایت هم فایل را ذخیره کنید.

نکته: فراموش نکنید که فقط زبان‌هایی را می‌توانید دانلود کنید که امتیاز GlotPress آن‌ها 100% باشد.

وردپرس به جای آدرس اصلی سایت در /wordpress نصب شده است

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فایل‌های وردپرس به صورت پیشفرض در فولدی به نام wordpress ارائه می‌شوند. ممکن است اشتباهی سایت خود را در مسیر mydomain.com/wordpress نصب کنید.

برای حذف /wordpress از آدرس سایت مطلب ما در این باره را مطالعه کنید.

مشاهده فهرست فایل‌ها به جای صفحه وب

وب سرور باید به صورت پیش فرض فایل Index.php را نمایش دهد. در آپاچی از directoryIndex برای نمایش مستقیم Index.php استفاده کنید. ساده‌ترین راه این است که یک فایل به اسم .htaccess ایجاد کنید و آن را در مسیر نصب وردپرس قرار دهید. روش دیگر این است که directive را به فایل‌های تنظیمات وب سرور اضافه کنید.

خطای Headers already sent

این خطا به دلیل نقص در دستورات فایل wp-config اتفاق می‌افتد. برای رفع این خطا طبق روال زیر پیش بروید:

 1. فایل wp-config را دانلود کنید.
 2. این فایل را در ویرایشگر متنی باز کنید.
 3. خط اول این فایل را چک کنید. این خط فقط باید حاوی تگ
 4. خط آخر فایل را چک کنید. در خط آخر فقط باید تگ ?> باشد و هیچ متنی بعد از آن نیامده باشد. حتی یک خط فاصله هم نباید بعد از تگ پایانی قرار بگیرد.
 5. اگر که ادیتور متنی که استفاده می‌کنید با ساختار Unicode فایل‌ها را ذخیره می‌کند مطمئن شوید که هیچ BOMای به فایل اضافه نمی‌شود.
 6. فایل را ذخیره کنید و مجددا آن را در هاست‌تان بارگذاری کنید. در آخر یکبار دیگر صفحه را در مرورگر باز کنید.

خطای Error connecting to database

برای رفع این خطا باید پسورد MySQL را به صورت دستی تغییر دهید. اگر که از طریق Shell به MySQL دسترسی دارید دستور زیر را اجرا کنید:

SET PASSWORD FOR ‘wordpressusername’@’hostname’ = OLD_PASSWORD(‘password’);

اما اگر به Shell دسترسی ندارید باید خط بالا را در قالب یک کوئری SQL در PHPMyAdmin وارد کنید. اگر که این دو را جواب نداد بهترین کار این است که از طریق کنترل پنل هاست‌تان پسورد دیتابیس را تغییر دهید.

خطای Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress

زمانی که با این خطا مواجه می‌شوید باید مطمئن شوید که تنظیمات وب سرور درست است. همچنین افزونه MySQL به درستی بارگذاری می‌شود.

گاهی اوقات برای رفع این خطا باید تمامی مسیر از MySQL تا تنظیمات وب سرور همگی بررسی شوند تا مطمئن شوید همه چیز به درستی تنظیم شده است. تنظیمات نادرست فایل‌ها اغلب دلیل این خطا هستند

مطالب مرتبط


هنوز برای این پست نظری ثبت نشده است .

ارسال نظر و ثبت امتیاز


برای ارسال نظر و امتیاز باید عضو سایت باشید ، از قمست ورود/ثبت نام اقدام کنید.